Czy da się zrozumieć Reflektora?

Czy da się zrozumieć Reflektora?

Reflektor to niewątpliwie najbardziej wyjątkowy ze wszystkich typów Human Design.
I nie tylko dlatego, że jest typem najrzadszym, stanowiąc ok. 1% społeczeństwa, Jest tak dlatego, że tak naprawdę mało kto jest w stanie zrozumieć jego konstrukcję i rolę, jaką pełni w rozwoju ludzkości. To konstrukcja, z którą na poziomie świadomym nie mieliśmy jeszcze do czynienia w historii ewolucji. Mało tego. Próbując zrozumieć funkcjonowanie Reflektora, siłą rzeczy nakładamy na niego własne widzenie świata. A w jego przypadku to się nie sprawdza. Postrzegamy Reflektora przez pryzmat naszych definicji. W końcu każdy, poza nim, ma zdefiniowane jakieś centra, ma aktywne kanały i bramy, które tworzą to, co nazywamy Self – Pradziwym Ja. Czymś, dzięki czemu możemy w sposób spójny co do tematu, (częstotliwości, daru, talentu, predyspozycji) się wyrażać. Być w tym świecie widzianym „jakoś”. Tak, albo inaczej. Ale nie raz tak, a raz inaczej. Dziś mam dar do koncentracji i to lubię, a jutro działam szybko i nie cierpię siedzieć długo nad tematami.

Definicja zawsze oznacza coś, czemu możemy zaufać. Sprawia, że możemy zaufać sobie. Temu w nas, co się nie zmienia. To daje pewną przewidywalność naszego zachowania. Daje nam spokój. A co ma zrobić Reflektor, który nie został obdarzony taką strefą? Który ma prawo każdego dnia czuć się inną osobą? Który jak tylko zauważy, że coś w nim jest stałe i zbuduje zaufanie do tego kim jest, nagle doświadcza że wszystko bezpowrotnie się zmienia?

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, bo nie bazuje na czymś co byśmy znali i jest na wskroś heretycka. To zmiana paradygmatu. To coś nowego, czego do tej pory świat nie znał. Spośród 70% generatorów nie jest trudno znaleźć jednostki, które żyją zgodnie ze swoją konstrukcją, rozumieją ją, przez lata ją odkrywają. Mogą zauważyć jak to, co zdefiniowane, zmieniało sposób w jaki się wyrażało na przestrzeni lat wraz ze wzrostem świadomości i doświadczenia życiowego. Pozostałe typy są mniej liczne, jednak to, co ich łączy to sposób, w jaki mogą podchodzić do samopoznania za pomocą Human Design. „Pracują” nad odkryciem potencjału, który na stałe jest w nich zapisany. Mogą doświadczać coraz prawdziwiej i głębiej swoich ustawień fabrycznych. Dzięki temu rośnie zaufanie do siebie. Dzięki temu coraz odważniej jako Self – Prawdziwe JA wyrażają się na tym świecie. Czasami odkrywają, że nic w zasadzie nie muszą zmieniać, gdyż to, o co miał do nich pretensje cały świat jest właśnie ich unikalnością. Wówczas z pleców spada ciężar odpowiedzialności za to kim się jest. Przestaje zależeć na tym, co powiedzą inni. „Jestem taki i już – mam na to papiery”. I pokazują bodygraf 😉

A Reflektor?

Jestem taki, czyli jaki?

Jedyne co w nim stałe to zmiana. Ciągła zmiana wraz z tym, jak poszczególne planety przemierzają przestrzeń naszego układu słonecznego. Wszystkie bramy w bodygrafie Reflektora są uśpione, wszystkie centra są niezdefiniowane. I właśnie ten ruch ciał niebieskich, który możemy przenieść na mandalę Rave (nazywany tranzytami) sprawia, że WSZYSTKIE bramy w bodygrafie Reflektora, będą miały możliwość połączyć się z tym, co jest po drugiej stronie. Z bramą, której aktywacja jest niezbędna do przejawienia się energii kanału. I właśnie w tym momencie Reflektor może powiedzieć – „Wiem kim jestem!”. A planety płyną dalej…

1 komentarz do “Czy da się zrozumieć Reflektora?”

  1. Świetnie ujęte, bardzo obrazowo. Reflektor, to faktycznie typ najbardziej zagatkowy i najtrudniej przez nasze własne pryzmaty, okulary czyli definicje choćby zbliżyć się zrozumienia tego typu. Dzięki wielkie Tomku, odsłoniłeś, jak zwykle, sporo zasłon.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz